«Бородино» - вірш видатного російського поета і письменника Михайла Юрійовича Лермонтова. Твір присвячено Бородинській битві, яка стала однією з переломних подій Вітчизняної війни 1812 року і відбулася біля села Бородина, на Старій Смоленській дорозі, на підступах до Москви, між російськими військами і армією франко-європейськой коаліції. Бородино - одна з найбільших битв світової історії, початок повного знищення «непереможної» армії Наполеона. Бородино - героїчна сторінка, яку вписали у вітчизняну історію росіяни, українці, білоруси, всі народи Російської імперії.
 
Вірш «Бородино» вперше опубліковано у 1837 році. Сюжетною основою твору стали спогади Олексія Опанасовича Столипіна, ветерана Вітчизняної війни, який знаходився в родинних стосунках з поетом. Головну думку вірша «Бородино» виразили рядки «Так, були люди у наш час, Не те, що нинішнє плем'я, Богатирі - не ви»! - одночасно це і заклик рівнятися на славні подвиги батьків і докір сучасникам, в середовищі яких усе більш укорінювалися розпусні міфи європейського лібералізму.
 
Михайло Юрійович Лермонтов - талановитий поет і письменник, людина складної і драматичной долі. Служив в Російській Імператорській армії, гвардійський офіцер, брав участь у війнах, які вела Росія з Персією (Іраном), Туреччиною та їх васалами за контроль над Кавказом. У віці 26 років був вбитий на дуелі. Залишив нащадкам багатішу творчу спадщину. Класик російської і світової літератури.
<< Назад    1     Вперед >>
BORODINO.hrest.info © Михайло Юрійович лермонтов. Вірщ «Бородино», електронна версія видання. Дизайн,
программування: 
Arsenal (Київ), за участю проекта Kontrataka. Ілюстрації: А.Кондратьєв (Видавництво «Веселка»,
Київ). Хостинг надано Українським християнським хост-сервером
Hrest.info
Головна сторінка
Карта сайта
Відправити листа